Iga Świątek zwyciężczynią WTA 1000 w Rzymie!

Na starcie turnieju głównego ujrzeliśmy 56 zawodniczek – w tym dwie Polki: Magdę Linette i Igę Świątek. Magda Linette niestety uległa już w pierwszej rundzie Petrze Kvitovej, przegrywając 1:2 (6:1, 0:6, 2:6). Magda notuje obecnie serię porażek –  była to jej piąta przegrana z rzędu, a dopiero szósty mecz w tym roku. Polka nie może pozbierać się jeszcze i wrócić do formy sprzed kontuzji.

Za to Iga Świątek w fantastycznym stylu wygrała turniej kobiet i w najnowszym rankingu jest notowana jako nr 9 na świecie! W Rzymie straciła zaledwie jednego seta, a w wielkim finale pokonała Karolinę Pliskovą 6:0, 6:0! Cały mecz trwał zaledwie 48 minut, a Czeszka wygrała tylko 13 punktów w całym meczu. Był to niesamowity pokaz siły Igi Świątek oraz bezsilności Pliskovej, której kompletnie nic nie wychodziło tego dnia.

Wszystkie wygrane punkty Czeszki w finale możemy zobaczyć poniżej:

Z kim grała Iga po drodze do zwycięstwa we Włoszech?

Starzy wyjadacze nadal w gazie!

W finale turnieju ATP 1000 w Rzymie zmierzyli się ze sobą Rafael Nadal i Novak Djoković. Górą okazał się ten pierwszy, rozstawiony z nr 2, wygrywając po prawie 3-godzinnym meczu 7:5, 1:6, 6:3. Dzięki zwycięstwu w tym turnieju Nadal zbliżył się do 2. w rankingu światowym Rosjanina – Daniła Miedwiedwiewa na przeszło niewiele ponad 100 punktów.

W turnieju głównym zobaczyliśmy dwóch Polaków: Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Niestety żaden z nich nie przeszedł pierwszej rundy. „Hubi” poddał mecz z Musettim przy stanie 4:6, 0:2, a po meczu stwierdził, że był bez sił i choruje już od dłuższego czasu i potrzebuje przerwy. Majchrzak natomiast uległ Denisovi Shapovalovi 1:6, 3:6. Jednak Kamil po raz pierwszy od dłuższego czasu wystąpił w turnieju ATP Masters 1000 przechodząc przez kwalifikacje.

Do wielkich zaskoczeń turnieju możemy zaliczyć obu półfinalistów: Lorenzo Sonego oraz Railly’ego Opelkę, którego wynik na nawierzchni ziemnej był ogromnym zaskoczeniem w środowisku tenisowym. Sonego w drodze do półfinału pokonał m.in: Andrieja Rublowa czy Dominica Thiema.