W tym roku pula nagród na Mistrzostwach Polski w Bytomiu wyniosła aż 700 tysięcy złotych. Jest to ponad trzykrotnie większa suma niż w roku ubiegłym. Sporo zasługi w tym sponsorów, którzy wsparli hojnie organizację 95. Mistrzostw Polski na 100-lecie istnienia związku.

Ujrzeliśmy całkiem niezłą obsadę turnieju – za wyjątkiem najlepszych zawodników w kraju – Igi Świątek, Huberta Hurkacza i Magdy Linette. Co ciekawe we wszystkich finałach obejrzeliśmy pojedynki rozstawionych „jedynek” z „dwójkami” zarówno w singlu jak i deblu.

Turniej singla mężczyzn

W finale singla mężczyzn ujrzeliśmy rozstawionego z nr 1 – Kamila Majchrzaka i obrońcę tytułu mistrza Polski – rozstawionego z nr 2 Kacpra Żuka. Górą w tym pojedynku okazał się pretendent, który wygrał finał 7:6 (7-4), 6:1 i został szczęśliwym posiadaczem Mercedesa klasy A. Kacper jako finalista również otrzymał czek na 40 tysięcy złotych.

Turniej singla Pań

W finale Pań zmierzyły się obrończyni tytułu sprzed roku – Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa. Górą okazała się Magda, która pokonała Kasię po wyrównanym pojedynku 6:3, 6:4. Finał stał na bardzo wysokim poziomie, a triumfatorka wygrała tak jak Kamil Majchrzak – Mercedesa klasy A ufundowanego przez sponsora. Jest to czwarte Mistrzostwo Polski zdobyte przez Fręch. Natomiast Katarzyna Kawa przegrywając w finale zdobyła 40 tysięcy złotych.

Turniej debla mężczyzn

Debla mężczyzn wygrali rozstawieni z nr 1 – Jan Zieliński i Szymon Walków pokonując w 3-setowym pojedynku parę: Kacper Żuk/Karol Drzewiecki 6:3, 4:6, 10:4. Zwycięzcy otrzymali 34 tysięcy złotych do podziału, a finaliści zmuszeni byli się podzielić sumą 14 tysięcy.

Turniej debla kobiet

W turnieju debla kobiet górą okazały się rozstawione z nr 2 – Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska, które pokonały turniejową „jedynkę” – Paulę Kanie-Choduń i Martynę Kubkę 7:5, 6:0. Jak w przypadku Panów zwyciężczynie otrzymały do podziału 34 tysięcy złotych, a finalistki – 14 tysięcy.