Wyrównane, ale przegrane spotkanie drugiej rundy kobiecego singla ma za sobą Natalia Partyka. Nasza zawodniczka odpadła z olimpijskiego turnieju w grze pojedynczej po starciu z Diną Meshref.

Dwa pierwsze sety kończyły się grą na przewagi – pierwszego wygrała rozstawiona z 19. Egipcjanka 15-13, drugiego Partyka 12-10. Kolejne dwie partie padły łupem Meshref 11-9 i 11-4. Wydawało się, że nasza mistrzyni paraolimpijska zanotuje świetny powrót, łapiąc kontakt po piątym secie wygranym 11-7, jednak końcówka wyrównanej szóstej partii należała do rywalki naszej reprezentantki – wynik 13-11 oznaczał koniec przygody singlowej Partyki z igrzyskami w Tokio.

W poniedziałek o godzinie 3:00 do stołu po raz pierwszy podejdzie Li Qian. “Małą” czeka starcie z Jian Fang Lay – reprezentantka Australii przebijała się przez drabinkę od rundy preliminacyjnej, ma więc za sobą doświadczenie, ale i utratę części sił w dwóch meczach. Na zwyciężczynię tego spotkania czeka dobra znajoma Li Qian z Siarki Tarnobrzeg, reprezentantka Niemiec Han Ying.

Również w poniedziałek rozdane zostaną pierwsze medale – do finału turnieju miksta awansowały najwyżej rozstawione pary z Chin i Japonii, zaś honor reszty świata w starciu z Azjatami bronią Francuzi – po wyeliminowaniu duety Hong Kongu Emmanuel Lebesson i Yuan Jia Nan przegrali 0:4 z Xu Xinem oraz Liu Shiwen i o brąz zagrają z pokonanymi prze Juna Mizutaniego i Mimę Ito reprezentantami Chińskiego Tajpej – Linem Yun-ju i Cheng I-ching. Niewiele zabrakło, aby w strefie medalowej znaleźli się Niemcy – ćwierćfinałowy mecz Patricka Franziski i Petrissy Solji z Japończykami zakończył się w siódmym secie, przegranym przez naszych zachodnich sąsiadów 14-16.