W środę w Tokio rozegrano ćwierćfinałowe spotkania turniejów gry pojedynczej. Z rywalizacji odpadli m.in. Darko Jorgić oraz Kasumi Ishikawa.

W męskim turnieju singlowym Słoweniec zaskoczył świat, eliminując m.in. Liama Pitchofrda i Tomokazu Harimoto. Ostatecznie jednak w ćwierćfinale nie miał nic do powiedzenia w starciu z Linem Yun-ju – reprezentant Chińskiego Tajpej wygrał cztery sety koeljno do 4, 7, 4 i 6, meldując się w strefie medalowej. W półfinale czeka go jednak starcie z Fan Zhendongiem – turniejową jedynką. Chińczyk przegrał do tej pory tylko jednego seta w starciu 1/8 finału z Marcosem Freitasem. Drugą parę półfinalistów tworzą Dimitrij Ovtcharov i Ma Long – Niemiec pokonał Brazylijczyka Hugo Calderano, a mistrz świata zwyciężył z Omarem Assarem – pogromcą wicemistrza świata, Mattiasa Falcka.

U pań kolejną niespodziankę sprawiła Yu Mengyu – zawodniczka z Singapuru wyeliminowała z gry o medale Kasumi Ishikawę, w piątym secie pokonując reprezentantkę gospodarzy 11:2. W półfinale Yu zagra z Chen Meng, rozstawioną z numerem 1. i celującą w złoty medal. Nadzieją gospodarzy jest za to Mima Ito – mistrzyni turnieju mikstowego (w parze z Junem Mizutanim) zagra z inną Chinką, Sun Yingshą.