W piątek po tygodniu rywalizacji pierwsi badmintoniści odebrali olimpijskie medale. Na podium pojawili się m.in. reprezentanci gospodarzy.

Siódmego dnia igrzysk rozegrano decydujące mecze miksta. W finale z udziałem dwóch duetów chińskich Wang Yilyu i Huang Dongping pokonali w trzech setach parę Zheng Siwei/Huang Yaqiong. O brązowy medal reprezentanci gospodarzy Yuta Watanabe i Arisa Higashino walczyli z przedstawicielami Hong Kongu – Tang Chun Man i Tse Ying Suet musieli uznać wyższość Japończyków, przegrywając w dwóch setach, choć w drugim dopiero po grze na przewagi (21-23).

Dzień przerwy mieli singliści oraz deblistki. W turnieju singlistek srogie rozczarowanie w ćwierćfinale czekało gospodarzy – Nozomi Okuhara przegrała z He Bingjiao, a Akane Yamaguchi uległa Pusarli Venkacie Sindhu. Z roli faworytek z kolei wywiązały się Chen Yufei (wygrana w dwóch setach z Koreanką An Se-young) i Tai Tzu-ying (zwycięstwo 2:1 z Ratchanok Intanon).

Do finału męskiego debla awansowali Chińczycy Li Junhui i Liu Yuchen, pokonując Aarona Chię i Soha Wooi Yika z Malezji, a także reprezentujący Chińskie Tajpej Lee Yang i Wang Chi-lin, którzy gładko, do 11 i 10, wygrali dwa sety z Mohammadem Ahsanem i Hendrą Setiawanem.