NewsyTenis Stołowy

Ma Long mistrzem, Europa wydarła medal

Ma Long obronił tytuł mistrza olimpijskiego, Ovtcharov uratował honor Starego Kontynentu.

Tokyo 2020

Tylko dwa mecze tenisa stołowego rozegrano siódmego dnia igrzysk olimpijskich w Tokio. Pierwszy medal wywalczył przedstawiciel Starego Kontynentu.

W finale, zgodnie z oczekiwaniami i rozstawieniem, zmierzyli się Fan Zhendong i Ma Long. Notowany niżej w rankingu, aczkolwiek bardziej utytułowany obrońca tytułu z Rio i aktualny mistrz świata wygrał to starcie 4:2. Więcej emocji było jednak w meczu o brąz, w którym reprezentujący Niemcy Dimitrij Ovtcharov grał z Linem Yun-ju z Chińskiego Tajpej. Po pięciu setach Tajwańczyk prowadził 3:2, jednak szóstego seta na przewagi wygrał Ovtcharov, wykorzystując tę szansę i w siódmym secie pokonał Lina 11-7, zapewniając sobie miejsce na olimpijskim podium.

Sobota będzie dniem przerwy w rywalizacji tenisistów stołowych. Zmagania zostaną wznowione w niedzielę pierwszą rundą rywalizacji drużynowej z udziałem Natalii Bajor, Natalii Partyki i Li Qian.