Tylko dwa mecze tenisa stołowego rozegrano siódmego dnia igrzysk olimpijskich w Tokio. Pierwszy medal wywalczył przedstawiciel Starego Kontynentu.

W finale, zgodnie z oczekiwaniami i rozstawieniem, zmierzyli się Fan Zhendong i Ma Long. Notowany niżej w rankingu, aczkolwiek bardziej utytułowany obrońca tytułu z Rio i aktualny mistrz świata wygrał to starcie 4:2. Więcej emocji było jednak w meczu o brąz, w którym reprezentujący Niemcy Dimitrij Ovtcharov grał z Linem Yun-ju z Chińskiego Tajpej. Po pięciu setach Tajwańczyk prowadził 3:2, jednak szóstego seta na przewagi wygrał Ovtcharov, wykorzystując tę szansę i w siódmym secie pokonał Lina 11-7, zapewniając sobie miejsce na olimpijskim podium.

Sobota będzie dniem przerwy w rywalizacji tenisistów stołowych. Zmagania zostaną wznowione w niedzielę pierwszą rundą rywalizacji drużynowej z udziałem Natalii Bajor, Natalii Partyki i Li Qian.