Zakończyła się rywalizacja badmintonowa na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Złote medale w singlu powędrowały do Danii i Chin, a ostatni deblowy tytuł trafił do Indonezyjczyków.

Panie jako pierwsze zakończyły swoje zmagania – w niedzielnym finale Chen Yufei pokonała po trzysetowym boju Tai Tzu-ying. Podium uzupełniła Pusarla Venkata Sindhu – wicemistrzyni z Rio w meczu o brąz potrzebowała tylko dwóch setów do pokonania He Bingjiao. W męskim singlu wyjątkowo triumfowała Europa – Viktor Axelsen najpierw w półfinale odprawił Gwatemalczyka Kevina Cordóna, a w niedzielnym finale w dwóch setach ograł Chen Longa. Cordónowi nie udało się ostatecznie powiększyć grona medalowych kontynentów do trzech – w meczu o brąz przegrał do 11 i 13 z Anthonym Sinisuką Gintingiem z Indonezji.

Rodacy Gintinga w poniedziałek cieszyli się ze złota w deblu – Greysia Polii i Apriyani Rahayu w finale pokonali 2:0 Chen Qingchena i Jię Yifana. W pojedynku o brąz, który również trwał dwa sety, spotkały się dwie pary z Korei Południowej – ostatecznie Kim So-yeong i Kong Hee-yong cieszyli się z brązowego medalu, a Lee So-hee i Shin Seung-chan musieli zadowolić się “najgorszym dla sportowca” czwartym miejscem.