NewsyTenis Stołowy

Kujawsko-pomorskie rządzi w LOTTO Superlidze, Tarnobrzeg “robi swoje” u pań

Przed blisko miesięczną przerwą ligowe rozgrywki w kraju nabrały tempa

PZTS na prawach cytatu (za zgodą PZTS)

Dwie kolejne serie spotkań LOTTO Superligi oraz Ekstraklasy kobiet rozegrano w minionym tygodniu. Po czterech kolejkach możemy już zatem określić pierwotny układ sił w walce o drużynowe mistrzostwo kraju.

Już w środę awansem rozegrano spotkanie czwartej kolejki – wygraną z AZS-em AWFiS Balta Gdańska sezon zainaugurował Dekorglass Działdowo. Obrońca tytułu w piątek dołożył też cenne zwycięstwo nad Sokołowem S.A. Jarosław. Podobnie jak przed rokiem, także i ten początek sezonu nie wyszedł zbytnio mistrzom Polski 2019/2020 – oprócz straconego z beniaminkiem z Suchedniowa punktu do porażki z Dekorglassem doszła niedzielna porażka 2:3 z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Wicemistrzowie Polski z kompletem zwycięstw (w piątek pokonali Morliny Ostróda 3:0) zajmują jednak trzecie miejsce w tabeli – ze względu na przełożony na październik mecz w Działdowie.

Na prowadzeniu są dwie drużyny z województwa kujawsko-pomorskiego. Zawodnicy Lotto Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz wygrali wszystkie mecze w miniony weekend, co oznaczało 3:0 z ASTS Olimpią-Unią Grudziądz i Poltarex Pogonią Lębork – dwiema drużyna, które przed rokiem walczyły o utrzymanie w Superlidze. Dla Grudziądzan mecz w Bydgoszczy był najsłabszym do tej pory – w niedzielę jednak na ich terenie punkt straciła Energa Manekin Toruń, wygrywając tylko 2:3. Dzięki wygranej 3:1 z Fibrain KU AZS Politechniką Rzeszów torunianie utrzymali jednak miejsce w czubie tabeli, z tą samą liczbą punktów co sąsiad znad Brdy.

Kolejne punkty straciły za to Dojlidy Białystok – wygrywając jednak 3:2 zarówno z Poltarex Pogonią Lębork, jak i z Global Pharnma Orliczem 1924 Suchedniów. Beniaminek, podobnie jak Olimpia-Unia, wydaje się odgrywać rolę zabierającego punkty faworytom – w piątek pokonał 3:1 zespół z Gdańska. Po dwóch porażkach w pierwszy weekend, dwa zwycięstwa odniosła drużyna Akademii Zamojskiej – 3:2 w Bytomią z Polonią i 3:1 w Ostródzie z Morlinami. Druga uczelniana drużyna z Podkarpacia, reprezentanci Politechniki Rzeszowskiej, zanotowali za to pierwsze zwycięstwo w niedzielę, pokonując wspomnianą Polonię 3:2.

W Ekstralidze kobiet terminarz trzeciej i czwartej kolejki popsuły przypadki COVID-19 w drużynie Bebetto AZS UJD Częstochowa, które spowodowały przesunięcia na nieokreślony jeszcze termin meczów z Akademią Zamojską i Siarkopolem Tarnobrzeg. Mistrzynie Polski spełniły jednak oczekiwania swoich kibiców w Sochaczewie, wygrywając 3:0. Niedziela dla SKTS-u również była nieudana – podbudowana wygraną 3:0 z beniaminkiem z Tarnowskich Gór drużyna KU AZS UE Wrocław powtórzyła piątkowy wynik właśnie w meczu z sochaczewiankami i awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Trzecie miejsce zajmuje AZS PWSIP Łomża – pogromca Bogorii Grodzisk Mazowiecki oraz MKS-u Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry (w obu meczach padł wynik 3:1). Bogoria przegrała także z Gotykiem Toruń, wypadając tym samym z czołowej czwórki, którą uzupełnia wspomniana ekipa spod Jasnej Góry. Po słabym pierwszym weekendzie zrehabilitował się natomiast MUKS Start Nadarzyn – dwie porażki przed tygodniem odrobiły pokonując 3:2 torunianki oraz zespół Akademii Zamojskiej. Piąta drużyna ubiegłego sezonu zajmuje w tej chwili ostatnie miejsce nad strefą spadkową – za SKTS-em i Gotykiem, przed zamościankami i MKS-em Tarnowskie Góry, które czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w bieżącej kampanii ligowej.

Rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski powrócą dopiero w drugi weekend października. Nasze czołowe drużyny – Dekorglass, Dartom Bogoria oraz Siarkopol – udały się do Jekaterynburga, gdzie w środę rozpoczną rywalizację w Lidze Mistrzów, natomiast na przełomie miesięcy czekają nas Drużynowe Mistrzostwa Europy w Klużu-Napoce. Kalendarz najważniejszych wydarzeń w tenisie stołowym uzupełnia Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów, na którym poznamy nowe władze PZTS.

Sprawdź też