RelacjePadel

Jesień na chorzowskim korcie

Pomimo jesiennego czasu, na korcie do padla chorzowskiego MORiSu odbyły się dwie większe imprezy

Jesień na Chorzowskim korcie
 

Pomimo jesiennego czasu na korcie do padla chorzowskiego MORiSu odbyły się dwie większe imprezy. Pierwsza, łącząca dwa sporty rakietowe: padel i tenis stołowy, odbyła się dwudziestego września. Rywalizacja toczyła się o zdobycie pucharu „Złotej Rakiety” – turnieju, który co roku łączy ze sobą rywalizację w padlu i innej dyscyplinie rakietowej. W tym roku podczas czwartej już edycji, organizatorzy zdecydowali się na wybór ping-ponga. W zawodach wzięło udział 11 par. Rywalizacja toczyła się równolegle w dwóch dyscyplinach. Rozgrywki w tenisie stołowym podzielono na dwie grupy po 5 i 6 par. Po których osiem najlepszych duetów utworzyło pary finałowe, w których najlepsza i bezkonkurencyjna okazała się para Nowak/Kleczko, która w zaciętym finale wygrała z parą Pierzchała/Krawczyk w stosunku 3-1.

W meczu o trzecie miejsce, pełnym emocji i walki o każdy punkt para Krzystanek/Adamik pokonała duet Barteczko/Niestolik również 3-1.

Jesień na Chorzowskim korcie

Wyniki fazy grupowej

Grupa A:

 1. Krawczyk/Pierzchala 5:0 (15pkt)
 2. Adamik/Krzystanek 4:1 (12pkt)
 3. Kokot/Zburzycki 3:2 (8pkt)
 4. Piecha/Tatraczyk-Piecha 2:3 (7pkt)
 5. Dehner/Sanso 1:4 (3pkt)
 6. Słomka/Nowaczyk 0:5 (0pkt)

Grupa B:

 1. Kleczko/Nowak 4:0 (12pkt)
 2. Niestolik/Barteczko 3:1 (9pkt)
 3. Łukasik/Łukasik 2:2 (6pkt)
 4. Tramś/Wiertelorz 1:3 (3pkt)
 5. Góra/Toboła 0:4 (0pkt)

Równolegle na korcie toczyła się rywalizacja w padlu, głównej dyscyplinie pucharu o „Złotą Rakietę”. To tutaj miały rozstrzygnąć się losy rywalizacji o końcowe zwycięstwo, a w niektórych duetach upatrywano faworytów do końcowego tryumfu. Tytułu sprzed roku broniła para Łukasik/Łukasik, ale nie mniejsze szanse na wygranie części padlowej miały takie pary jak Piecha/Tatarczyk-Piecha, Adamik/Krzystanek, Góra/Toboła czy międzynarodowy duet Dehner/Sanso.

Jesień na Chorzowskim korcie

Każda z rund przynosiła  coraz więcej emocji i niespodzianek. Między innymi po zaciętym meczu para Góra/Toboła uznać musiała wyższość pary Kleczko/Nowak a para Dehner/Sanso uległa niespodziewanie parze Krawczyk/Pierzchała. Obrońcy tytułu pokonali parę Niestolik/Barteczko. A w II rundzie los skojarzył już głównych kandydatów do zwycięstwa i w meczu Adamik/Krzystanek kontra Piecha/Tatarczyk-Piecha nie brakowało emocji. Praktycznie każdy gem toczony był na przewagi i o decydującym wyniku  zadecydowała lepsza koncentracja w końcówkach gemów pary Adamik/Krzystanek.

Jesień na Chorzowskim korcie

 W drabince „do tyłu” o możliwość powrotu na drogę dającą finał walczyły duety, które zasmakowały goryczy porażki. Zwycięsko z tej grupy wyszły i zameldowały się w półfinałach pary Piecha/Tatarczyk-Piecha, która w 1/2 finału trafiła ponownie na parę Adamik/Krzystanek i Niestolik/Barteczko którzy w 1/2 fnału zagrali raz jeszcze z parą Łukasik/Łukasik.

Jesień na Chorzowskim korcie

 Po zaciętych meczach półfinałowych, klasyfikacja końcowa nie była jasna do samego końca i o finałowym rezultacie zadecydować musiał  mecz o I miejsce w którym para Łukasik/Łukasik wygrała z parą Krzystanek/Adamik. W meczu o trzecie miejsce para Piecha/Tatarczyk-Piecha pokonała parę Barteczko/Niestolik.

Wyniki turnieju padlowego

I runda – drabinka główna

 1. Krawczyk/Pierzchała 6:3 Słomka/Nowaczyk
 2. Kokot/Zubrzycki 2:6 Adamik/Krzystanek
 3. Tramś/Wiertelorz 4:6 Niestolik/Barteczko

II runda – drabinka główna

 1. Dehner/Sanso 3:6 Krawczyk/Pierzchała
 2. Adamik/Krzystanek 6:3 Piecha/Tatarczyk-Piecha
 3. Kleczko/Nowak 6:4 Góra/Toboła
 4. Niestolik/Barteczko 4:6 Łukasik/Łukasik

III runda – drabinka główna

 1. Krawczyk/Pierzchała 1:6 Adamik/Krzystanek
 2. Kleczko/Nowak 1:6 Łukasik/Łukasik

I runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Piecha/Tatarczyk-Piecha 6:3 Słomka/Nowaczyk
 2. Kokot/Zubrzycki 1:6 Dehner/Sanso
 3. Góra/Toboła 6:1 Tramś/Wiertelorz

II runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Piecha/Tatarczyk-Piecha 6:4 Dehner/Sanso
 2. Góra/Toboła 4:6 Niestolik/Barteczko

III runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Piecha/Tatarczyk-Piecha 7:6 Kleczko/Nowak
 2. Krawczyk/Pierzchała 3:6 Niestolik/Barteczko

Półfinały

 1. Piecha/Tatarczyk-Piecha 1:6 Adamik/Krzystanek
 2. Łukasik/Łukasik 6:1 Niestolik/Barteczko

Mecz o I miejsce i III miejsce

 1. Adamik/Krzystanek 4:6 Łukasik/Łukasik
 2. Piecha/Tatarczyk-Piecha 6:3 Niestolik/Barteczko

Po podliczeniu punktów zgromadzonych w obu dyscyplinach, podobnie jak w zeszłym roku, okazało się że dwie pary zdobyły tyle samo pkt. Jednak zgodnie z regulaminem organizatora o zwycięstwie  w całym turnieju, decyduje wyższe miejsce zdobyte w padlu. Co za tym idzie przechodni, puchar pozostanie przez kolejny rok w rękach pary Łukasik/Łukasik. Drugie miejsce na podium zajęła para Kleczko/Nowak, z kolei trzecie miejsce przypadło parze Adamik/Krzystanek.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Łukasik/Łukasik – 21 pkt (6 pkt tenis stołowy, 15 pkt padel)
 2. Kleczko/Nowak – 21 pkt (15 pkt tenis stołowy, 6 pkt padel)
 3. Adamik/Krzystanek – 19 pkt (8 pkt tenis stołowy, 11 pkt padel)
 4. Krawczyk/Pierzchała – 16 pkt (11 pkt tenis stołowy, 5 pkt padel)
 5. Niestolik/Barteczko – 14 pkt (7 pkt tenis stołowy, 7 pkt padel)
 6. Piecha/Tatarczyk-Piecha – 12 pkt (4 pkt tenis stołowy, 8 pkt padel)
 7. Kokot/Zubrzycki – 6 pkt (5 pkt tenis stołowy, 1 pkt padel)
 8. Dehner/Sanso – 5 pkt (1 pkt tenis stołowy, 4 pkt padel)
 9. Góra/Toboła 4 pkt (1pkt tenis stołowy, 3 pkt padel)
 10. Tramś/Wiertelorz 4 pkt (3 pkt tenis stołowy, 1 pkt padel)
 11. Słomka/Nowaczyk 2 pkt (1 pkt tenis stołowy, 1pkt padel)

Druga impreza miała miejsce dziesiątego października, gdzie walczono o puchar „Chorzowskiej Ligi Padla”. Impreza była zarazem oficjalnym zakończeniem sezonu na chorzowskim korcie.

Prawo gry w pucharze przysługuje wszystkim parom biorącym udział w „Chorzowskiej Lidze Padla” rozgrywanych w br. od maja do października. Na 22 pary mogące wziąć udział w kończącym sezon turniej zgłosiło się 15 duetów, jednak z przyczyn niezależnych do zawodów przystąpiło 11 par. Zaletą rywalizacji w pucharze, jest szansa na konfrontacje par prezentujących poziom kat. B czy C z kat. A. Co stanowi bardzo ważny etap rozwoju dla mniej doświadczonych graczy.

Początek gier zaplanowano już na godzinę 8:00 rano, a ze względu na dużą wilgotność i specyfikę chorzowskiego kortu gra była trudna, kort śliski co powodowało, że wymiany w trakcie gemów rządziły się swoimi prawami. Jednak z czasem słońce wyszło zza chmur i pogoda do końca zawodów dopisała. Początek gier nie przyniósł niespodzianek i pary grające w pierwszej lidze wygrały swoje mecze bez niespodzianek. W drabince głównej do dalszych rund awansowały pary pierwszoligowe Adamik/Naydenov, Łukasik/Łukasik, Piecha/Dzięciołowski, Szczygłowski/ Krzystanek. W pierwszych ćwierćfinałach para Adamik/Naydenov pokonała 6:2 parę Łukasik/Łukasik, a para Sczygłowski/Krzystanek wygrała 6:3 z parą Piecha/Dzięciołowski.

Z kolei w drabince „do tyłu” pomimo porażki w pierwszej fazie do ćwierćfinałów dotarły pary Pajestka/Piecha-Tatarczyk i Góra/Toboła. W tej rundzie pary te stoczyły niezwykle zacięte pojedynki z faworyzowanymi duetami. W meczu Pajestka/Piecha-Tatarczyk kontra Piecha/Dzięciołowski, zapachniało niespodzianką gdy para Pajestka/Piecha-Tatarczyk, na co dzień grającej w drugiej lidze wyszła na prowadzenie 4:3. Niestety podwójne przełamanie spowodowało, że to wyżej notowani Piecha/Dzięciołowski wygrali to spotkanie 6:4. Drugi ćwierćfinał Łukasik/Łukasik kontra Góra/Toboła to chyba najlepszy mecz tego turnieju. Gra praktycznie od początku toczyła się na równowagi i przełamania. Emocje sięgnęły zenitu gdy para Góra/Toboła doprowadziła do stanu 5:4 (40:15) przy swoim podaniu. W tym momencie większe doświadczenie pary Łukasik/Łukasik wzięło górę i para ta obroniła dwie piłki meczowe przeciwników by następnie doprowadzić do przełamania. Dwa następne gemy padły łupem duetu rodzinnego i para Łukasik/Łukasik wywalczyła awans do półfinału turnieju.

W 1/2 finału spotkali się naprzeciw siebie ponownie pary Adamik/Naydenov kontra Łukasik/Łukasik i para Szczygłowski/Krzystanek kontra Piecha/Dzięciołowski. Pierwszy półfinał tak jak poprzednio wygrała duet bułgarsko-polski 6:2. Z kolei w drugim meczu rewanż za przegrany ćwierćfinał na parze Szczygłowski/Krzystanek wzięła para Piecha/Dzięciołowski wygrywając 6:3.

3 miejsce zajęła para Szczygłowski/Krzystanek wygrywając 6:2 z parą Łukasik/Łukasik. Zwyciężcą pucharu Chorzowskiej Ligi Padla została para Adamik/Naydenov, która podobnie jak w lidze nie miała sobie równych, zwyciężając z parą Piecha/Dzięciołowski 6:3.

Jesień na Chorzowskim korcie

Podsumowując cały sezon nie zabrakło gratulacji, podziękowań i wyróżnień. Rozdano nagrody dla każdego zawodnika. Zapewniono także że za rok powrócimy w Chorzowie do sezonu padlowego.

Jesień na Chorzowskim korcie

Komplet wynikow PchLP

Wyniki turnieju padlowego:

I runda – drabinka główna

 1. Pajestka/Tatarczyk-Piecha 6:2 Szwarc/Burzyński
 2. Niestolik/Lisy 0:6 Łukasik/Łukasik
 3. Bentkowski/Grabowski 0:6 Słomka/Nowaczyk

II runda – drabinka główna

 1. Adamik/Naydenov 6:0 Tramś/Wiertelorz
 2. Pajestka/Tatarczyk-Piecha 2:6 Łukasik/Łukasik
 3. Szczygłowski/Krzystanek 6:3 Słomka/Nowaczyk
 4. Góra/Toboła 2:6 Piecha/Dzięciołowski

III runda – drabinka główna

 1. Adamik/Naydenov 6:2 Łukasik/Łukasik
 2. Szczygłowski/Krzystanek 6:3 Piecha/Dzięciołowski

I runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Szwarc/Burzyński 6:1 Niestolik/Lisy

II runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Szwarc/Burzyński 6:1 Słomka/Nowaczyk
 2. Bentkowski/Grabowski 0:6 Pajestka/Tatarczyk-Piecha

III runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Szwarc/Burzyński 6:1 Góra/Toboła
 2. Pajestka/Tatarczyk-Piecha 6:0 Tramś/Wiertelorz

IV runda – drabinka ,,do tyłu”

 1. Łukasik/Łukasik 7:5 Góra/Toboła
 2. Piecha/Dzięciołowski 4:6 Piecha/Dzięcołowski

Półfinały

 1. Łukasik/Łukasik 2:6 Adamik/Naydenov
 2. Piecha/Dzięciołowski 6:3 Szczygłowski/Krzystanek

Finał o I miejsce i III miejsce

 1. Adamik/Naydenov 6:3 Piecha/Dziecołowski
 2. Łukasik/Łukasik 2:6 Szczygłowski/Krzystanek
Jesień na Chorzowskim korcie

Autor artykułu:
Berg

Sprawdź też