Osiemnastym w historii, a czwartym z rzędu triumfem reprezentacji Danii zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w badmintonie. Podium turnieju w Vantaa uzupełnili Francuzi i Niemcy.

W finałowych zmaganiach udział wzięło osiem drużyn. W grupie A Duńczycy byli niepokonani, choć i z Niemcami, i ze Szkotami wygraną wywalczyli dopiero w mikście, w obu przypadkach w trzecim secie. Bez punktu rywalizację grupową zakończyli gospodarze. Za to starcie o drugie premiowane awansem miejsce, które odbyło się pierwszego dnia turnieju, Niemcy wygrali 4:1. W grupie B również hierarchia była wyraźna – Rosjanie poradzili sobie z rywalami jeszcze łatwiej niż Duńczycy. Natomiast Francuzi po emocjonującym meczu otwarcia, zakończonym wynikiem 21:19 w trzecim secie miksta, pokonali Holendrów 3:2. Na ostatnim miejscu bez wygranej zmagania grupowe zakończyli Anglicy, którzy do Vantaa wybrali się w mocno rezerwowym składzie.

W piątkowych półfinałach los zestawił ze sobą drużyny z tych samych grup. Niemcy nie wykorzystali okazji do rewanżu, choć ponownie walka toczyła się do ostatniej lotki i dopiero po wygranej 21:19 w trzecim secie rywalizacji par mieszanych, Duńczycy mogli odetchnąć z ulgą. Z kolei Francuzi odegrali się za grupową porażkę na Rosjanach, a tym razem decydującego seta pojedynku mikstowego Thom Gicquel i Delphine Delrue wygrali 21:9.

Finał nie pozostawił złudzeń co do tego, która nacja dominuje w europejskim badmintonie. Wygrane w dwóch setach Viktora Axelsena, Mii Bilchfeldt oraz męskiego debla Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen dały Duńczykom wygraną 3:0 (debel kobiet oraz mikst nie zostały rozegrane), a co za tym idzie czwarty z rzędu i osiemnasty w historii tytuł mistrzów Europy.

Jeszcze w trakcie turnieju ogłoszono, że Finlandia będzie organizatorem kilku imprez mistrzowskich w przyszłym roku. To właśnie w tym kraju odbędą się dwa największe czempionaty Starego Kontynentu – Mistrzostwa Europy oraz Drużynowe Mistrzostwa Europy mężczyzn i kobiet. Ponadto do Finlandii zjadą najmłodsi badmintoniści, aby wziąć udział w walce o medale w kategorii U15.