W Polsce – Speed-ball

Zaczęło się od rocznej przygody w Egipcie. Przemysław Wolan po ślubie wyjechał z żoną do Egiptu gdzie zaraził się tym niespotykanym sportem.

Nawiązał kontakt z Międzynarodową Federacją i już po niecałym roku treningu wziął udział w Mistrzostwach Świata w Kuwejcie, gdzie wywalczył dla Polski szóste miejsce w super-solo.

W połowie 2014 roku po powrocie do Polski zainicjował zawiązanie Stowarzyszenia, którego celem była popularyzacja tego sportu w Polsce. Zaczęło się w Krakowie z racji zamieszkania Przemysława, jednak szybko okazało się, że zainteresowanie pojawia się w całym niemal kraju i od tego czasu powstają na terenie całej Polski trenujące speed-ball grupy gdzie dzieci i młodzież uczą się grać w speed-ball.

Oprócz tego speed-ball spotyka się z bardzo dobrym i ciepłym przyjęciem na imprezach integracyjnych wśród pracowników korporacji, na piknikach, dniach miast i najróżniejszych innych imprezach plenerowych czy sportowych

Więcej
Historia – Speed-ball

Początki gry speed-ball nie sięgają daleko wstecz i wiąże się z nimi krótka, acz ciekawa historia. Pewien dziesięcioletni chłopiec…

Czytaj więcej →
Zasady – Speed-ball

Pełny zestaw do gry w speed-ball składa się z podstawy ( w polsce gramy na 25 kg lub 50 kg ), masztu 1,7m oraz szpulki (3 cm ), do której jest przymocowana 1,5 metrowa żyłka z gumową piłeczką.

Czytaj więcej →